máte možnosť poukázať 2 % dane pre našu základnú školu s materskou školou. Je to Vaša zákonná možnosť, ktorou môžete prispieť ku skvalitneniu vyučovania a prostredia, v ktorom Vaše dieťa trávi väčšinu dňa.

Pre našich najmenších v materskej škole sme z týchto peňazí  nakúpili hračky a odmeny pre deti na Mikuláša a vo vianočnom období, ďalej knihy pre predškolákov. Najväčšou investíciou bola výmena šatňových skriniek . V ďalšom období by sme radi z týchto prostriedkov zakúpili germicídne žiariče do jednotlivých tried.

Spoločne sme nakúpili dopravné prostriedky (kolobežky, odrážadlá, prilby) pre žiakov základnej aj materskej školy, ktoré budeme využívať pri výcviku na našom novom dopravnom ihrisku.

základnej škole sme takto podporili alebo ešte podporíme exkurzie pre tretiakov, ôsmakov a deviatakov (po stopách Štefánika, štúrovcov, návšteva pracovného tábora z čias 2.svetovej vojny v Seredi či návšteva divadla). Keďže sa tieto aktivity každoročne opakujú, má možnosť každý žiak školy spoznať kus našej histórie a zažiť kultúrny divadelný zážitok. V týchto aktivitách plánujeme pokračovať aj v ďalších rokoch.

Ďalej sme z týchto financií zabezpečili alebo zabezpečíme kultúrne akcie pre našich žiakov, sladkosťami od Mikuláša sme potešili všetkých žiakov a na konci roka odmeníme knihami najaktívnejších žiakov.

Aj vďaka finančným prostriedkom Rodičovského združenia pri ZŠ s MŠ Gbely sme mohli vybudovať komplet novú učebňu biológie, ktorá je moderná a pripravená na klasické vyučovanie prírodovedných predmetov či na laboratórne práce.

Investičnú činnosť Rodičovského združenia pri ZŠ s MŠ Gbely môžete sledovať na našom webe, kde sú vyčíslené všetky nákupy v minulosti a predpokladané investície.

S týmto listom Vám Vaše dieťa prinieslo aj Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane, ktoré môžete poslať do školy na sekretariát (alebo odovzdať svojmu triednemu učiteľovi či priamo poslať na daňový úrad) spolu s Potvrdením o zaplatení dane, ktoré Vám vystaví Váš zamestnávateľ.  Informácie nájdete aj na našom webe v časti 2 %.

Budem rád, ak nás opäť Vašimi 2 % dane podporíte. Ak sa prejdete našou materskou alebo základnou školou, môžete vidieť, ako nám naozaj reálne pomáhate a ako investujeme prostriedky z Vašich 2 % dane.

V mene celej našej základnej aj materskej školy ĎAKUJEM.

Mgr. Dávid Jureňa, riaditeľ školy