od 1.7.2022 bol upravený zákon č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v znení neskorších predpisov a to tak, že dotáciu na stravu sa môže poskytnúť len tým deťom, ktoré sú v poslednom ročníku MŠ, alebo sú žiakmi v ZŠ do veku 15 rokov, ak si zákonný zástupca dieťaťa, resp. osoba v ktorej starostlivosti dieťa je, na toto dieťa neuplatnil daňový bonus na dieťa (v sume 70 eur mesačne).

Ide o deti:

• v poslednom ročníku MŠ alebo
            • deti v ZŠ do 15 rokov veku,

ak si rodič na dieťa neuplatnil v zmysle zákona o dani z príjmov nárok na daňový bonus (napr. osoby bez zdaniteľných príjmov,  poberatelia dôchodkov), ktoré majú nárok na dotáciu na stravu;

Súbeh poberania daňového bonusu a dotácie na stravu nie je možný!

Nárok na poskytnutie dotácie na stravu podľa § 4 ods. 3 písm. c) zákona o dotáciách od 01.07.2022 preukazuje rodič dieťaťa zriaďovateľovi MŠ/ZŠ novým čestným vyhlásením o neuplatnení si daňového bonusu.

Rodičia, ktorí si neuplatnia nárok na daňový bonus a chcú, aby ich dieťa poberalo dotáciu na stravu, prídu na Mestský úrad Gbely, Mgr. Šupíkovej do 22.7.2022 podpísať čestné prehlásenie, že si tento  daňový bonus neuplatňujú.

V prípade detí, ktoré sú oprávnené na poskytnutie dotácie na stravu z titulu, že ide o dieťa z rodiny, ktorá má príjem vo výške životného minima je potrebné, aby Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny pracovisko  Holíč posúdil príjem domácnosti. Tlačivo na posúdenie príjmu domácnosti si môžete vyzdvihnúť na Mestskom úrade Gbely u Mgr. Šupíkovej.

V prípade detí, ktoré sú oprávnené na poskytnutie dotácie na stravu z titulu, že rodičia sú poberateľmi dávky v hmotnej núdzi, je potrebné predložiť z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR pracovisko Holíč potvrdenie o poberaní dávky v hmotnej núdzi.

Vyššie uvedené  potvrdenia je potrebné predložiť na Mestský úrad Gbely Mgr. Šupíkovej do 22.7.2022.