dnes sa uskutočnila voľba do Rady školy pri ZŠ s MŠ Gbely.

Ďakujeme vám za účasť, výsledky voľby nájdete tu: vysledok_volby.pdf​​​​​​​

Po skončení triednych schôdzí v základnej škole zasadla aj Rada rodičovského združenia, ktorá rozoberala financie RZ, príspevok rodičov a rozpočet na šk. rok 2022-2023.

Rodičovský príspevok ostal v nezmenej výške 15 € na rodinu, o spôsobe jeho vyberania vás už budú informovať vaše triedne p. učiteľky. Vopred ďakujeme za podporu, financie budú opäť transparentne použité na rozumné veci pre vaše deti.

V prílohe vám uvádzame aj základné informácie o Rade rodičovského združenia na šk. rok 2022-2023, kde nájdete členov, financie aj schválený rozpočet na tento rok.

info_2022-2023.pdf

• Informácie - RZ

• Informácie pre rodičov

náhrada zrušeného rodičovského združenia(ďalej len RZ)

Tuto cestou chcem veľmi pekne  poďakovať všetkým, ktorí nám darovali 2% z daní, za ktoré sa snažíme zveľaďovať priestory materskej školy. V minulom roku sme získané prostriedky použili na obnovenie vnútorného zariadenia v I. triede MŠ.

Základné informácie, ktoré mali byť prezentované na RZ:

• Školský poriadok na šk. rok 2022/23 je zverejnený na webovom sídle MŠ v odkaze Administratíva /Dokumentácia školy, je potrebné sa s ním oboznámiť. Sú v ňom rozpracované práva a povinnosti rodičov, detí a materskej školy. Povinnosti rodičov detí  plniacich povinné predprimárne vzdelávanie a ostatné potrebné informácie ohľadom prevádzky v materskej škole.
            • Školský vzdelávací program je zverejnený na webovom sídle MŠ v odkaze Administratíva /Dokumentácia školy.
            • Materská škola je v prevádzke od 6.00 do 16.00hod.

Od 6.00  je v prevádzke len I. a V. trieda, kde sú deti sú sústredené do 7.00hod. Potom si ich prevezmú vyučujúce z ich triedy.

• Poobede je opäť v prevádzke od 15.30 len I. a V. trieda ,kde sú  deti  sústredené do 16.00hod.
            • IV. trieda je v prevádzke poobede len do 15.00 hod. - deti sú rozdelené podľa rozpisu do ostatných tried v MŠ Záhumenice. Od 15.30 sú už všetky v I. triede do 16.00hod.

Je potrebné, aby si rodičia vyzdvihli deti v čase ich rozmiestnenia z  iných tried, tak že zazvonia priamo v triede kde sa ich dieťa v tom čase nachádza. Pani učiteľka následne  zabezpečí prechod  dieťaťa cez chodbu do jeho šatne, kde ho bude už čakať rodič.

• Výška školného je 20€ na mesiac na jedno dieťa- úhradu treba uskutočniť vopred do 10. dňa v mesiaci bezhotovostne
            • Výška stravného na jeden deň sa bude od 1.10.2022 meniť z 1,65 na 1,84- úhradu treba uskutočniť vopred do 10. dňa v mesiaci bezhotovostne-odhlásiť dieťa zo stravy je možné najneskôr do 7.30 hodiny v ten deň.
            • Pre deti predškolákov bude materská škola organizovať predplaveckú prípravu a školu v prírode, rodičia si    deti záväzne prihlásia v Informovanom súhlase.
            • Rodičia sú povinní si deti ospravedlňovať z neprítomnosti v MŠ v aplikácii EduPage,cez konto rodiča, ku ktorej dostali pri nástupe dieťaťa prístupové údaje./meno,heslo dieťaťa na základe ktorého si zriadia aj konto rodiča/postup je zverejnený na fb. profile MŠ a webovej stránke MŠ v Hlavnom menu.
            • V materskej škole budú staršie deti od II. triedy pracovať s pracovnými zošitmi.
            • Ostatné informácie ohľadom konkrétnej triedy MŠ, už Vám budú poskytovať vyučujúce učiteľky v triede vášho dieťaťa.

• Vaše  prípade otázky/dotazy/  môžete  položiť aj písomne cez aplikáciu EduPage alebo pomocou e-mail správy na ms@zsgbely.sk.

Ďakujem za váš čas záujem o dianie v našej materskej škole.

• Voľba do Rady školy

pozývame vás na voľby členov Rady školy pri ZŠ s MŠ Gbely spomedzi rodičov. Voľby sa uskutočnia v jedálni ZŠ, Pionierska 697 v utorok 27.9.2022 od 16.00 hod. V prípade, že sa v tomto čase nepodarí uskutočniť 1. kolo voľby (na to je potrebná nadpolovičná väčšina prítomných zákonných zástupcov), bude od 16.30 vyhlásené 2. kolo voľby a bude trvať do 17.30 hod.

Oprávnení voliči sú všetci zákonní zástupcovia, ktorí majú dieťa v MŠ alebo ZŠ. Volení budú 3 zástupcovia do Rady školy za ZŠ a 1 za MŠ.

Zoznam kandidátov: kandidati_rodicia.pdf​​​​​​​